• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie wiele bogatych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo bogate, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy mieć na uwadze, że to ciągle Chiny nas gonią. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w naszym interesie jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.